Tym razem serwis postawił na koncepcję widowiska przygotowanego przez boty, w oparciu o to co zobaczą. Można więc powiedzieć, że maszynowe wyobrażenie o straszeniu opiera się jednak na czynniku ludzkim, gdyż przed zabraniem się do pracy, boty „oglądały" 400 tysięcy godzin horrorów.

Keaton Patti wydał książkę zatytułowaną I Forced a Bot to Write this Book: A.I. Meets B.S. Powstała ona dokładnie tak, jak wspomniany wyżej horror. Boty najpierw otrzymały ogromną porcję danych, a następnie napisały pełną zadziwiających i abstrakcyjnych rzeczy książkę.

Następnie Patti zainteresował swoim pomysłem Netflix i tak właśnie powstał mini-horror o nazwie Mr. Puzzles Wants You to Be Less Alive. Boty zaprzęgnięte do pracy nad filmem obejrzały 400 000 godzin horrorów, a następnie na bazie zebranych danych przygotowały własny horror. Poniżej możecie oglądać efekt ich pracy.

Film powstały jako wizja bota, trwa jedynie 4,5 minuty, ale nie jestem pewien czy chcielibyśmy więcej. Jest to syntetyczna wersja przetrawionych danych pozyskanych z oglądanych wcześniej horrorów. I widać inspirację Piłą.