Modele, których dotyczy ten problem, nadal będą wyposażone we wspomniany system, ale będzie trzeba nim sterować za pomocą kontrolera iDrive znajdującego się na konsoli.

Czytaj także:

Polska policja uruchomiła kanał na TikToku

Wiadomość o zmianie po raz pierwszy pojawiła się na forum entuzjastów BMW Bimmerfest. Zgodnie z oryginalnym plakatem, zmiana obejmie następujące modele:

Seria G20 3

G22 / G23 Seria 4 coupe i kabriolety

G26 serii 4 Gran Coupe (z wyjątkiem i4)

G29 Z4

G05 / G06 / G07 (wszystkie warianty)

Modele, których dotyczy problem, będą opatrzone kodem opcji 6UY „Usunięcie ekranu dotykowego", a kupujący będą musieli podpisać formularz potwierdzający brakującą funkcję. Ceny wszystkich pojazdów bez funkcji ekranu dotykowego, zostaną obniżone o równowartość 500 dolarów.

Czytaj także: Jak zachować się, gdy ktoś obleje cię kawą...

BMW potwierdziło te informacje, informując dodatkowo, że ten krok jest wynikiem problemów z łańcuchem dostaw w całej branży, które dotykają producentów samochodów na całym świecie i powodują ograniczenia w dostępności niektórych funkcji lub opcji.

Czytaj także: Komiksowy październik - najciekawsze premiery miesiąca

Trudno powiedzieć jak długi potrwają jeszcze trudności z dostępem do elektroniki. od wielu miesięcy wygląda bardzo nieciekawie i pomimo zwiększania produkcji przez dostawców, nie widać końca problemów.