Jeśli oczekiwaliście, że Ducati będzie tłumaczyło się z tej ceny, to nic bardziej mylnego. W końcu to Ducati! Zamiast tego podała garść szczegółów na temat swojego nowego, miejskiego pojazdu.

Hulajnoga Pro-III w zakresie e-mobilności jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem wśród produktów linii Urban. Dzięki temu, użytkownicy aplikacji Ducati Urban będą mogli uruchamiać i zabezpieczać swoją nową zabawkę za pomocą połączenia NFC.

Wiadomo też, że urządzenie wyposażono w silnik elektryczny o mocy 350 W, pozwalający na osiągnięcie prędkości 25 km/h. Ducati Pro-III zostało wyposażone w akumulator 468 Wh, dający zasięg do 50 km na jednym ładowaniu.

Czytaj także: Najnowszy film Clinta Eastwooda - Cry Macho nie trafi do polskich kin

Od jakiegoś czasu wiadomo, że Ducati mocno interesuje się wejściem w segment zaawansowanych jednośladów. Hulajnogi mają jedynie przetrzeć szlaki, a następnie kolej przyjdzie na rowery elektryczne oraz rowery wyścigowe.

Na tę chwilę nie wiadomo czy Ducati ma zamiar wytwarzać takie pojazdy samodzielnie. W przypadku hulajnóg korzysta z zewnętrznych wytwórców i być może pozostanie to zasadą dla tego segmentu.