W swoim raporcie Nintendo wyjaśniło, że „planuje nadal rozwijać swoją działalność wokół podstawowej koncepcji tworzenia unikalnych, zintegrowanych produktów sprzętowo-programowych", która działała całkiem dobrze przez ostatnie czterdzieści kilka lat.

Czytaj także: Switch ochroni przed włamaniem. Przy okazji ujawniono nieznane możliwości Joy-Conów

Jednak firma przyznaje, że ten rok nie należał do najlepszych. Nintendo straciło pierwsze miejsce jako producent konsol na rzecz Sony. Ich sztandarowy Switch ma o 20% niższą sprzedaż, niż zakładano.

Czytaj także: Gry z Game Boya mogą pojawić się na Nintendo Switch Online

Dyrektor generalny Nintendo, Shuntaro Furukawa, przypisał część spowolnienia triumfom z zeszłego roku, kiedy Animal Crossing: New Horizons napędzało sprzedaż Nintendo Switch. Ponad 40 procent nowych posiadaczy Switcha wybrało Animal Crossing jako swoją pierwszą grę.

Ogólny plane Nintendo na przyszłość to produkcja kolejnych gier, aktualizacje usług cyfrowych (Nintendo Switch Online i Expansion Pack) oraz zmiany sprzętowe Switcha, gdy zajdzie taka potrzeba.

Sukcesem okazały się także fizyczne sklepy w Tokio i Nowym Jorku. W przygotowaniu jest kolejny w Osace, a w planie dalsze punkty.