Na powierzchni Księżyca zostaną wykorzystane kombinezony xEMU i to właśnie nimi od dawna chwali się NASA. Niestety problemy z ich produkcją, mogą doprowadzić do sytuacji, że pierwsi astronauci zostaną wyposażeni w rozwiązanie starszej generacji, bo misje załogowe na Srebrny Glob muszą rozpocząć się zgodnie z planem.

Jak wiadomo, celem misji jest wysłanie na Księżyc astronautów – kobiety i mężczyzny. To właśnie wspomniane wyżej skafandry xEMU, projektowane w dwóch wersjach i specjalnie na potrzeby tej misji, mają zapewnić astronautom bezpieczeństwo oraz komfort działania, podczas przebywania na powierzchni Księżyca.

Skafandry nowej generacji wykonane są z nowoczesnych komponentów, obniżających wagę skafandra, a także zapewniających zdecydowanie większą mobilność i swobodę ruchów.

Czytaj także: Wyścig na Marsa rozpoczęty: Chiny chcą wysłać ludzi przed 2033 rokiem

W zupełnie innych skafandrach odbędzie się podróż z Ziemi na Księżyc i w drodze powrotnej. Mowa tu o Orion Crew Survival System, który w rzeczywistości jest uaktualnioną wersją sprawdzonego i doskonale spisującego się przez lata skafandra, który astronauci używali w promach kosmicznych w latach 1981-2011.