- Ciekawi Cię, jak „Gwiaździsta noc" Van Gogha wygląda z bliska? Udało Ci się już zwiedzić starożytne świątynie Majów i poznać inspirujące postacie z historii Afroamerykanów? Chcesz dowiedzieć się czegoś o wyjątkowej kulturze spożywania posiłków w Japonii lub niezwykłych indyjskich liniach kolejowych?

Do tego opisu z oficjalnego sklepu Play należałoby jeszcze dopisać - czy chcesz wiedzieć, jakie dzieło sztuki przypomina twoje zwierzątko domowe, bo oprogramowanie rozszerzyło właśnie swoje możliwości. Do tej pory możliwe było zrobienie sobie autoportretu i sprawdzenie własnego podobieństwa do dzieł sztuki - obrazów, rzeźb i innych, a teraz mogą dołączyć do nas również nasze psy, koty, króliki i inne zwierzęta.

Wykorzystując algorytm uczenia maszynowego, Pet Portraits przeszukuje dostępne zbiory sztuki partnerów Google zawierające dziesiątki tysięcy prac, szukając bliźniaka naszego pupila. Być może czeka gdzieś w starożytnych egipskich zbiorach lub wręcz przeciwnie, jest przedstawicielem sztuki nowoczesnej? Musicie sprawdzić sami.

Czytaj także: Jak zacząć spłacać dług wobec... pszczół i dlaczego ten temat dotyczy nas wszystkich?

Aplikacja wyrzuca kilka wyników do wyboru, które możemy zapisać jako klasyczne obrazy lub połączyć w pokaz slajdów, aby podzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Żeby z niej skorzystać, wystarczy zainstalować aplikację Google Arts & Culture na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS, a następnie wybrać opcję Pet Portrait, która wyświetla się w centralnej części apki, zaraz obok opcji zrobienia selfie sobie.