Garść ciekawostek na temat picia kawy przez bohaterów serialu „Przyjaciele"

Kawa łączy bohaterów, którzy spotykają się w kawiarni, omawiając wszystkie swoje sprawy i rozterki. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się podsumowaniu, ile każdy z nich wypił kawy, przesiadując na pomarańczowej kanapie w Central Parku. Na pierwszym miejscu plasuje się Phoebe, która na przestrzeni 236 odcinków wypiła 226 kaw. Zaraz za nią znajduje się Chandler, wypijając 212 kaw. Na podium jest również Monica, która zamówiła łącznie 200 identycznych kaw. Joey wypił w Central Parku 189 kaw. Natomiast Ross gustował w mrożonych herbatach – zmówił ich łącznie 189. Najmniej kaw wypiła Rachel, bo tylko 138. Jednak może to wynikać z tego, że więcej czasu spędzała jako kelnerka, a nie na kanapie z pozostałymi bohaterami.

Łączna liczba wypitych kaw na przestrzeni 25 lat wynosiła 965, natomiast dodając mrożone herbaty, otrzymamy wynik 1154 napojów. Imponujące! Każdy bohater ma swój ulubiony, który może stanowić inspirację do przygotowania pysznej kawy w domu. Jakie rodzaje małej czarnej najbardziej lubią Rachel, Monica, Phoebe, Joey i Chandler?

Rachel, Monica i Phoebe – delikatne cappuccino

Subtelne w smaku cappuccino z aksamitną pianką zgodnie zamawiały trzy bohaterki serialu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować w domu pyszną kawę jak ze znanej kawiarni w Central Parku. Dzięki bogatej kolekcji kaw Starbucks At Home będziemy mogli odtworzyć znakomite napoje, którymi delektowały się bohaterki – w tej roli idealnie sprawdzi się Starbucks® Cappuccino zwieńczone delikatną pianką. Mieszanka posiada zrównoważony, kremowy, lekko słodki smak, który na długo pozostaje na podniebieniu. Kawa jak z kawiarni nie jest trudna w przygotowaniu z ekspresem NESCAFÉ® Dolce Gusto®. Aby rozpocząć parzenie kawy, należy włożyć kapsułkę z mlekiem do ekspresu zgodnie z oznaczaniem. Następnie umieszczamy w odpowiednim miejscu kapsułkę z kawą i czekamy dosłownie kilka chwil. Kawa jak z kawiarni gotowa!

Joey – pyszne, mleczne latte

Joey zasłynął jako miłośnik aksamitnego, trójwarstwowego latte. W kolekcji kaw Starbucks At Home znajdziemy propozycję, którą nie pogardziłby Joey – Starbucks® Latte Macchiato. Kawa wysokiej jakości jak z kawiarni wyróżnia się aksamitnym, bogatym i wyrazistym smakiem, stworzonym z połączenia najlepszego espresso i słodkiego mleka. Napój prezentuje 3 piękne warstwy – mleka, kawy i aksamitnej pianki. Taki efekt może być trudny do osiągnięcia bez odpowiedniego urządzenia, dlatego w tym przypadku również idealnie sprawdzi się ekspres NESCAFÉ® Dolce Gusto®. Zasada przygotowania latte macchiato jest taka sama, jak w przypadku cappuccino. Napój różni się jednak pojemnością – z 2 kapsułek Starbucks® Latte Macchiato uzyskamy aż 230 ml mlecznego napoju.

Chandler – intensywne espresso

Chandler jako jedyny przedstawia się jako wytrawny kawosz, który ceni tradycyjne, intensywne espresso. Aby odtworzyć doskonałą małą czarną, możemy posłużyć się aromatyczną kawą Starbucks® Espresso Roast. To wyjątkowy napój z wyczuwalnymi nutami karmelu, stworzony z najwyżej jakości ziaren arabiki. Jak przygotować głębokie espresso? Wystarczy tylko zmielić ziarna kawy Starbucks® Espresso Roast i zaparzyć w kawiarce lub ekspresie do kawy. Do przygotowania jednej filiżanki espresso wystarczy zaledwie 7 gram świeżo zmielonych ziaren.