Oznaki, że Forza Horizon 5 będzie wielkim hitem, pojawiły się w okresie poprzedzającym jej premierę. Ponad milion osób kupiło grę w wersji Premium Edition za 99 dolarów lub pakiet Premium Add-Ons Bundle za 45 dolarów. Stało się to w przedsprzedaży, która dawała właścicielom tak zakupionej gry możliwość wcześniejszego uruchomienia ukochanej samochodówki. Szacuje, że Forza Horizon 5 jeszcze przed premierą zarobiła 118 mln dolarów.

Spencer napisał na Twitterze, że ponad 4,5 miliona graczy jeździ po wirtualnym Meksyku na komputerach PC i konsolach. A my wśród nich. Gra naprawdę olśniewa jakością wykonania, ogromnym światem, a także liczbą dostępnych zadań oraz garażem z samochodami. Jest tu wiele nowych pomysłów i doskonała realizacja.

Forza Horizon 5 stało się hitem zarówno wśród krytyków, jak i graczy. IGN przyznał grze 10/10, PC Gamer dał 90% i jest to najwyżej oceniana gra wydana do tej pory w tym roku. Tymczasem na Metacritic ma średni wynik 91, co czyni ją topowym wydaniem 2021 roku. Jest to również najlepiej sprzedająca się gra na świecie na Steamie.