Pesquet wyruszył na swój drugi pobyt na pokładzie ISS 23 kwietnia 2021 r. w ramach misji SpaceX Crew-2.

Jak widać, praktycznie wszystko na stacji kosmicznej jest przyklejone do ściany za pomocą rzepów lub pasków; w przeciwnym razie kamery, komputery, skafandry kosmiczne i wszystkie inne nie przytwierdzone na stałe przedmioty, unosiły się w powietrzu, z powodu braku grawitacji.

Każdy centymetr kwadratowy powierzchni stacji jest na wagę złota. Dlatego nie marnuje się tam dosłownie skrawek wolnego miejsca. Powoduje to, że przemieszczając się po modułach stacji, przebywający w niej astronauci, muszą pokonywać prawdziwy tor przeszkód.

Wycieczka pozwala nam również zajrzeć przez niektóre iluminatory, aby zobaczyć niektóre sekcje stacji kosmicznej z zewnątrz.

Pomimo ograniczeń, na stacji wprowadza się rozmaite udogodnienia, żeby życie przebywających na niej ludzi choć trochę przypominało to, co dzieje się na Ziemi. Niedawno zainstalowano lodówkę, a także piekarnik, a w jadalni znalazły się przyprawy oraz takie dodatki jak ketchup, musztarda i majonez.

 

Dopóki turystyka kosmiczna nie stanie się powszechna, a z pewnością nie nastąpi to szybko, dla większości zwykłych zjadaczy chleba, takie filmy będą wciąż jedyną opcją, żeby zobaczyć skrawek życia w kosmosie.