Mimo tego w Polsce będzie można je obserwować tylko w niektórych regionach naszego kraju. Sprawdźcie gdzie i kiedy obserwować zaćmienie Księżyca z terytorium Polski.

Czytaj także: Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest większa niż myślisz. Zobaczcie filmową wycieczkę po pokładzie

Do zaćmienia Księżyca dojdzie 19 listopada 2021 r. Nie będzie to całkowite zaćmienie, gdyż nasza planeta zasłoni 97 proc. księżycowej tarczy.

Gdzie i kiedy obserwować zaćmienie Księżyca?

Jak wyliczyło NASA zaćmienie Księżyca będzie trwało aż 3 godziny, 28 minut i 23 sekundy. Jest to rekordowa długość w tym wieku i jednocześnie najdłuższe zaćmienie od 580 lat.

W Polsce zaćmienie może być widoczne jedynie w zachodnich oraz centralnych regionach Polski, na kilka chwil przed zachodem Księżyca.

Jak podaje NASA, do kolejnego zaćmienia Księżyca dojdzie 16 maja 2022 roku. Tym razem będzie to całkowite zaćmienie naszego satelity i będzie ono widoczne w obu Amerykach, Europie i Afryce.

Czerwony Księżyc

Czytaj także: Gorąca czekolada - rozgrzewa i poprawia nastrój w ponure dni. Jak zrobić? Oto nasz przepis

Także i tym razem Księżyc przybierze czerwoną barwę. Dlaczego? Atmosfera ziemi rozprasza promienie słoneczne i odfiltrowuje te krótsze - niebieskie i fioletowe, a do oczu obserwujących najdłuższa fala, czyli czerwone światło.