Podobną zmorą są uszkodzenia i to nie tylko samych słuchawek, ale także etui ładującego. Co zrobić, kiedy zostaliśmy z tylko częścią sprawnego sprzętu? W przypadku Apple to nie problem, bo można dokupić zagubione lub uszkodzone elementy.

Czytaj także: Zdaniem analityków w 2030 roku Apple wprowadzi "inteligentne soczewki kontaktowe"

Apple uruchomiło specjalną stronę internetową, dzięki której możemy rozwiązać nasze problemy. Po wybraniu odpowiadającej danemu problemowi zakładki będziemy mogli porozmawiać z pracownikiem Apple i ustalić dalszy plan działania, alb umówić się na wizytę w salonie tej firmy. Wymiana i dokupienie uszkodzonych i/lub zagubionych urządzeń odbywa się oczywiście odpłatnie, ale jest to mniejszy wydatek niż kupno nowego zestawu słuchawek.

Dokupienie jednej słuchawki AirPods Pro, zgodnie z cennikiem Apple, kosztuje 435 złotych. Możliwe jest także zakupienie etui ładującego, gdyby doszło do jego uszkodzenia czy zgubienia, w cenie 489 złotych. Pojedyncza słuchawka AirPods 3. generacji wymaga zapłacenia 329 złotych, zaś etui ładujące - 279 złotych. Użytkownik może także zakupić bezprzewodowe etui ładujące za 375 złotych.

Czytaj także: Najczęściej podrabiane słuchawki? Zdecydowanie AirPods od Apple

Zależnie od miejsca, w którym zamieszkujemy, możemy udać się do autoryzowanego serwisu Apple lub wysłać słuchawki bezpośrednio do Apple, aby skorzystać z opcji ich naprawienia.

Niezależnie czy korzystamy ze stacjonarnego serwisu, czy też z opcji wysyłki konieczne jest posiadanie dowodu zakupu lub oryginalnego pudełka od słuchawek, a jeśli chodzi o uszkodzenie jeden ze słuchawek trzeba dostarczyć do serwisu także etui.