Słuchawki Samsung Galaxy Buds 2 i Galaxy Buds Pro są prawdziwym hitem wśród recenzentów i użytkowników, którzy są zachwyceni jakością dźwięku i wygodą użytkowania tych modeli.

Czytaj także: Jak zachować się na weselu? Co może pan młody i goście?

Jak jednak wynika z wielu doniesień w sieci, część osób zaczyna skarżyć się na infekcje ucha spowodowane ich użytkowaniem - Chris Wedel z Android Central pisze, że sam doświadczył tego nieprzyjemnego zdarzenia, a wszystko przez jego model Galaxy Buds Pro.

Redaktor pisze o takich objawach, jak opuchlizna, ból, wysoka gorączka i wydzielina z ucha, których wyleczenie zajęło tydzień czasu, a dolegliwości wciąż potrafią okazjonalnie dać o sobie znać.

Chris Wedel nie jest jednak sam, bo wystarczy poczytać komentarze w mediach społecznościowych czy wpisy na forach, żeby przekonać się, że takich osób jest dużo więcej. I wszystkie dotyczą infekcji ucha, które zaczęły się po pewnym czasie od zakupu Galaxy Buds Pro i Galaxy Buds 2.

Co ciekawe, nie brakuje informacji, że w części przypadków Samsung nie tylko zwraca użytkownikom koszt zakupu słuchawek, ale i płaci za leczenie, co jest oczywistym potwierdzeniem, że koncern uznaje swoje urządzenie za powód choroby (tyle że wciąż nie przyznaje się do tego głośno).

Czytaj także: Przeżyj to jeszcze raz - obejrzyj ognisty koncert Natalii Nykiel

Jaka może być przyczyna tych nieprzyjemnych sytuacji? Zdaniem części osób musi chodzić o materiały zastosowane przy produkcji, bo przy poprzednich edycjach słuchawek nie było takich problemów. Dla przykładu w Galaxy Buds Pro znajdziemy choćby nikiel, który słynie z podrażnień u niektórych osób,a  do tego akryl został zastąpiony akrylanami. I wygląda na to, że nie była to dobra decyzja, która będzie miała również swoje konsekwencje finansowe, bo niezadowoleni użytkownicy już szykują pozew.