Jest szansa, że pomysł powróci, a może tego dokonać projektant samolotu Hermeus. Po jego wdrożeniu podróż z Londynu do Nowego Jorku zajmie jedynie 90 min. Oczywiście nie będą to tanie linie lotnicze dla mas, ale przecież nie o to chodzi.

Czytaj także: Czy ściągać buty w pociągu / samolocie?

Concorde odbył swój ostatni lot 24 października 2003 roku. Po zamknięciu tego projektu przewoźnicy lotniczy przeszli w erę obniżania kosztów lotów, żeby przewozić jak najwięcej pasażerów. Ostatnie 10 lat to bezustanne próby obniżania kosztów, co doprowadziło do powstania połączeń za kilkadziesiąt złotych.

Oczywiście ma to wpływ na obniżenie jakości podróży, obsługi oraz dodatkowych usług oferowanych na pokładzie samolotu, a czasami także odbywa się kosztem bezpieczeństwa podróżujących.

Loty hipersoniczne są całkowitym zaprzeczeniem tego trendu. Połączenia są błyskawiczne, a standard obsługi na najwyższym poziomie. Usługa premium dla osób poszukujących tego typu przelotów.

Czytaj także: Pierwszy twardy dysk ważył ponad tonę i miał 5 MB pojemności

Linie lotnicze United Airlines zapewniły, że przed 2029 rokiem wrócą loty naddźwiękowe, a zadanie ma zrealizować startup Hermeus. Obiecują wprowadzenie samolotu o zasięgu 7,5 tys. km i poruszającego się z prędkością ponad 6,1 tys. km/h (liczba Macha 5). Maszyna ma zabierać na pokład 20 pasażerów.