Aplikacja Amazon Prime Video do działania wymaga systemu macOS Big Sur 11.4 lub nowszego. Jak większość z Was zapewne wie, oglądanie treści z tego typu serwisów na komputerze stacjonarnym lub laptopie zwykle odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Czytaj także: Apple umożliwi samodzielne naprawy swoich smartfonów oraz komputerów

Rozwiązanie to ma wadę. Dostawcy nie pozwalają użytkownikom na pobieranie programów i filmów. Mobilne aplikacje do przesyłania strumieniowego już od jakiegoś czasu oferują tę funkcję.

Czytaj także: Pojazdy elektryczne mogą w przyszłości obejść się bez tradycyjnego akumulatora? Będą nim nadwozie lub kadłub

Możliwość pobierania jest jednym z głównych powodów instalacji natywnych aplikacji na komputery PC do usług przesyłania strumieniowego. Windows 10 i 11 obsługują już takie usługi jak: Amazon Prime, Netflix, Hulu, Crunchyroll, Disney+ i inne. Warto zauważyć, że HBO Max nie ma natywnych aplikacji dla systemu Windows lub Mac.

Czytaj także: Z Londynu do Nowego Jorku w 90 min? Umożliwi to następca Concorde’a

Chociaż Apple TV jest wbudowany w system macOS, nie ma aplikacji dla systemu Windows ani nie pozwala użytkownikom na strumieniowe przesyłanie treści Apple TV+ przez iTunes dla systemu Windows. Oprogramowanie do przesyłania strumieniowego na komputer działa podobnie do przeglądarki internetowej, ale aplikacje Amazon i Netflix Windows umożliwiają pobieranie.

Niestety, większość aplikacji do przesyłania strumieniowego na komputery PC, niezależnie od dostawcy usług, nie obsługuje wyświetlania w rozdzielczości 4K, z wyjątkiem Netflix, który umożliwia strumieniowanie w rozdzielczości 4K i HDR na komputerze.

Czytaj także: Szwedzi chcą zakazu kopania kryptowalut w Unii Europejskiej

Wszystkie inne, w tym Amazon Prime na Windows i Mac, ograniczają użytkowników komputerów PC do 1080p. Aplikacja Netflix Windows ogranicza też pobieranie do 1080p.