Kontynuując obchody 20. rocznicy Xbox, Microsoft udostępnia gry w chmurze na konsole Xbox One i Series X|S dla subskrybentów Xbox Game Pass Ultimate.

Czytaj także: Gucci Xbox Bundle, czyli kolekcjonerska wersja konsoli Microsoftu dla fashionistów

Usługa została po raz pierwszy wprowadzona na urządzenia z Androidem we wrześniu 2020 r., kiedy jeszcze nosiła nazwę Project xCloud, ale dopiero teraz trafia na konsole Microsoft.

Czytaj także: Forza Horizon 5 najlepszą premierą w historii Xbox Game Studios. Jeśli jeszcze nie graliście to powinniście!

Dzięki graniu w chmurze będziesz mógł grać w gry Xbox Game Pass przed ich zainstalowaniem, oszczędzając cenne miejsce na dysku, a nawet dołączyć do znajomego, który zaprosił Cię do grania w grę Game Pass bez jej instalowania.

Czytaj także: Przedsprzedaż mini lodówek Xbox Series X rusza w przyszłym tygodniu

Aby dowiedzieć się, które gry obsługują obecnie gry w chmurze, odwiedź sklep Microsoft Store za pomocą konsoli lub przeglądarki i wyszukaj gry z ikoną chmury lub tagiem „Włączona chmura".

Jeśli posiadasz konsolę Xbox One i jesteś subskrybentem Xbox Game Pass Ultimate, możesz nawet zagrać w kilka tytułów Series X|S dostępnych w ramach Game Pass, w tym Recompile, The Medium i The Riftbreaker. Ta lista się powiększy, a na początku 2022 roku dołączy Microsoft Flight Simulator.

Czytaj także: Adidas przygotuje sneakersy na 20-lecie Xboxa