Nie brakuje innych, potencjalnie lepszych alternatyw dla Windows Media Player, ale ten ostatni nadal zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu fanów systemu Windows, którzy dorastali, oglądając i słuchając treści w domyślnej aplikacji multimedialnej.

Czytaj także: Jak sobie radzić po porażce? Podpowiadamy jak się pozbierać

Microsoft usunął go z centrum uwagi w systemie Windows 10 i ukrył WMP w menu, agresywnie promując własne alternatywy, a mianowicie aplikacje Groove Music oraz Movies & TV, które zadebiutowały wraz z systemem Windows 8.

Czytaj także: Najpopularniejsze operacje plastyczne wśród mężczyzn

Wygląda jednak na to, że Media Player jest gotowy do powrotu, ponieważ Microsoft poddał go przeróbce pod system Windows 11 i udostępnił aplikację niejawnym testerom systemu Windows na kanale deweloperskim.

Czytaj także: Gry w chmurze Xbox są teraz dostępne na konsolach Xbox One i Series X|S

Chociaż wiele możliwości i funkcjonalności pozostało bez zmian, nowa aplikacja ma bardziej przejrzysty interfejs, a także bogatą grafikę albumów i zdjęciami wykonawców w trybie pełnoekranowym i miniodtwarzacza.

Media Player zastąpi także Groove Music, przenosząc kolekcje muzyczne użytkowników do nowej aplikacji. Wygląda jednak na to, że aplikacja Filmy i telewizja firmy Microsoft będzie wciąż funkcjonować, podczas gdy starsza wersja WMP pozostanie dostępna w Narzędziach systemu Windows.

Czytaj także: Tidal uruchamia nową ofertę dla swoich subskrybentów