Kryptowaluty mają się świetnie i nigdzie się nie wybierają - dowód? Słynna hala sportowa w Los Angeles zmienia swoją nazwę, czyli dobrze znane wszystkim fanom sportu Staples Center i już niedługo będzie funkcjonować jako Crypto.com Arena.

Czytaj także: Microsoft pracuje nad zupełnie nowym odtwarzaczem multimedialnym dla systemu Windows 11

Wygląda więc na to, że Los Angeles od kryptowalut szybko się nie uwolni, bo właściciel wspomnianej hali, czyli Anschutz Entertainment Group, podpisał umowę na najbliższe 20 lat.

Czytaj także: Tidal uruchamia nową ofertę dla swoich subskrybentów

Oznacza to, że obiekt będzie nazwany na cześć giełdy kryptowalut, która stanie się jednocześnie oficjalnym partnerem kryptowalutowym zespołów Los Angeles Lakers i Los Angeles Clippers - Crypto.com zapłaciło za tę przyjemność 700 mln dolarów.

Czytaj także: Gry w chmurze Xbox są teraz dostępne na konsolach Xbox One i Series X|S

Umowa zaczęła już obowiązywać, dlatego podczas meczu Los Angeles Lakers i Brooklyn Nets zaplanowanego na Boże Narodzenie będzie można już zobaczyć we wnętrzu oznakowanie nowego sponsora, ale na zewnątrz hala zmieni się dopiero w czerwcu przyszłego roku.

Szef AEG, Dan Beckerman, komentował to posunięcie nazywając umowę "przyszłością, zarówno innowacji, jak i całej społeczności", co może nie być najlepiej odebrane, biorąc pod uwagę fakt, że kryptowaluty coraz częściej oskarża się o bardzo negatywny wpływ na środowisko.

Czytaj także: Najpopularniejsze operacje plastyczne wśród mężczyzn

Co prawda Crypto.com zapewnia, że do końca 2022 roku będzie negatywne węglowo (usuwanie z atmosfery więcej dwutlenku węgla niż się go emituje), ale czas pokaże.

Czytaj także: Jak sobie radzić po porażce? Podpowiadamy jak się pozbierać

Tak czy inaczej, klamka zapadła, więc Staples Center już za kilka miesięcy zmieni nazwę na Crypto.com i co warto podkreślić nie będzie w tym trendzie samo, bo wcześniej w tym roku na podobny ruch zdecydował się operator hali innej drużyny NBA, a mianowicie Miami Heat, która przez najbliższe 19 lat będzie nosiła nazwę FTX Arena, czyli innej giełdy kryptowalut.