Krem nawilżający

krem do twarzykrem do twarzy fot. shutterstock

Oczywista oczywistość. W pierwszej rundzie walki o dobrze nawodnioną skórę twarzy, należy skorzystać z kremów nawilżających. Spokojnie - na etykietach zwykle jest napisane, jak używać preparatu. To tak w razie, gdyby jedyny twój kontakt z kosmetykami ograniczał się do antyperspirantów.

Czytaj także: Jak dbać o zęby? Prawdy i mity o pielęgnacji zębów

Uważaj na prysznic!

Kąpiel pod prysznicemKąpiel pod prysznicem fot. Shutterstock/Deliris

Okej - nie ma nic piękniejszego od gorącego prysznicu o poranku. No, może z wyjątkiem przespania ów poranka, ale pobudka w porze obiadowej nijak wpłynie na twoją skórę.

Czytaj także: Czy można nie zakładać krawata do garnituru?

Dlatego jeśli już musisz wstawać rano, a, kierowani nieopisywalną zawiścią, zakładamy, że musisz, może zrezygnujesz z gorącej wody? Już dawno temu dowiedziono, że im woda cieplejsza, tym skóra chętniej się przesusza.

Czytaj także: Jak zadbać o samochód przed zimą? Myjka parowa jest bardzo przydatna!

A może tak...

BrodaczBrodacz Pixabay.com

...przestaniesz się golić? Każde posunięcie maszynką to w jakimś stopniu podrażnianie twarzy. Podrażnianie może prowadzić do wysuszenia skóry, wysuszenie skóry do jej złego wyglądu, a zły wygląd do... No zgadnij.

Serio.

Nikt nie mówił, że będzie łatwo

Czytaj także: Tańczy, śpiewa, recytuje, w mordę daje i gotuje - wywiad z Mariuszem Pudzianowskim

Można też poczynić bardziej radykalne kroki: wprowadzić zmiany do codziennej diety. Walczyć z suchą skórą na pewno pomogą ci ryby (na przykład łosoś) a konkretnie - zawarte w nich kwasy omega-3. Ważne jest by pić dużo wody (może być z cytryną), co najmniej półtora litra. W ostateczności możesz skusić się na kawę lub wodę, ale koniecznie bez cukru.

Nie, ziemniaki nie pomogą ci w utrzymaniu prawidłowo nawilżonej skóry.