Wygląda na to, że Uber Eats wchodzi na rynek konopii, a przynajmniej w miejscach, gdzie ich zakup jest legalny. Dziś dowiadujemy się na przykład, że usługa zamawiania marihuany przez internet wchodzi w życie w kanadyjskim Ontario, gdzie odpowiadać będzie za nią firma Tokyo Smoke.

Czytaj także: Chcesz być jak szef kuchni? Podstawa to znajomość noży

Co jednak ciekawe, można w ten sposób zamówić marihuanę, ale tylko z odbiorem osobistym, co oznacza, że i tak trzeba będzie pokazać się w sklepie, żeby okazać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający ukończenie 19 roku życia. A przynajmniej na razie, bo być może w przyszłości uda się opracować mechanizmu weryfikujące, dzięki którym dostawa zostanie dostarczona przez kuriera pod wskazany adres.

Czytaj także: NASA ponownie opóźnia datę wyniesienia w kosmos teleskopu Jamesa Webba

Uber i Tokyo Smoke liczą, że w ten sposób uda im się zminimalizować czarny rynek marihuany i zachęcić użytkowników do legalnych i sprawdzonych źródeł.

Jak podaje ta pierwsza firma, aż 40% handlu niemedycznymi konopiami w Kanadzie odbywa się w sposób nielegalny, chociaż rekreacyjne stosowanie marihuany zostało tu zalegalizowane już w 2018 roku.

Czytaj także: Jak wznosić toasty, jeśli nie pijemy alkoholu?

Na ten moment Uber nie poinformował jednak, czy przewiduje współpracę z innymi sprzedawcami albo dostępność w innych prowincjach, ale wcześniej w tym roku informował choćby o chęci wejścia z podobną usługą w stanach USA, kiedy tylko stanie się to legalne.

Czytaj także: Ridley Scott: "Ostatni pojedynek" okazał się klapą przez millenialsów i ich "pieprzone telefony komórkowe"

Co więcej, trwają też działania mające na celu umożliwienie dostaw alkoholu, wygląda więc na to, że Uber Eats idzie do przodu i szuka możliwości rozwoju w kolejnych sektorach handlu.