Występ będzie transmitowany na ARTE Concert (jak również na facebookowym profilu i kanale YouTube stacji) w sobotę, 27 listopada, o godzinie 20:00 polskiego czasu. Dzień wcześniej koncertu będzie można wysłuchać na antenie FIP.

Czytaj także: "The Bridge" - najnowszy album Stinga już w sklepach i serwisach streamingowych

Z okazji 50-lecia radia FIP, Sting dał kameralny koncert w paryskim sanktuarium. W neoklasycystycznych wnętrzach wybrzmiały szlagiery z repertuaru The Police oraz solowe hity Stinga. Występ otworzyła poruszająca balladą „Shape of My Heart", którą Sting napisał ze swym przyjacielem i gitarzystą, Dominikiem Millerem, który akompaniował mu podczas koncertu w Panteonie.

Czytaj także: Sting to ponadczasowy artysta. Recenzja albumu Duets

Wokaliście towarzyszyli ponadto klawiszowiec Frédéric Renaudin, Rhani Krija na instrumentach perkusyjnych oraz Sophie Thiam i Othman Coradidi w chórkach. Artyści zagrali również utwory z „The Bridge", w tym radosny „If It’s Love" i „Rushing Water". Ważnym momentem koncertu było wykonanie piosenki „Fragile", napisanej ku pamięci amerykańskiego inżyniera zabitego w 1987 roku przez Contras w Nikaragui. Sting, znany ze współpracy z francuskimi twórcami, był pierwszym artystą, który wystąpił w klubie Bataclan, rok po zamachu terrorystycznym, do którego doszło 13 listopada 2015 roku.

Czytaj także: Możesz teraz zsynchronizować Philips Hue ze Spotify, aby światła reagowały na muzykę

 

Czytaj także: Sposób na rozrywkę, gdy nie ma Internetu. Jest kolejna mini gra w Microsoft Edge