Producent samochodów nie ujawnił przyczyn swojej decyzji, ale wiadomo, że pojazdy z chińskiej dystrybucji otrzymają Ryzeny, które zastąpią stosowane do tej pory procesory marki Intel.

Czytaj także: Tesla Bot wyręczy ludzi w trudnych, nudnych i niebezpiecznych zadaniach

Na tę chwilę wiadomo, że wszystkie pojazdy Model Y, pochodzące z chińskiej dystrybucji otrzymają procesory AMD Ryzen. Maja one odpowiadać za zarządzanie racą systemu rozrywkowo – informacyjnego. Dotychczas stosowano w tym wypadku procesory Intela i tak pozostanie w samochodach produkowanych poza Chinami.

Czytaj także: Powstaje biografia Elona Muska. Pisze ją autor bestsellerowej książki o Jobsie

Tesla nie ujawniła jakiego typu Ryzen znajdzie się w Model Y. Możliwe, że firma kolejny raz postawi na układ APU AMD Ryzen, który znajduje się w Modelach S i X. Nie ma też oficjalnego komunikatu, wyjaśniającego decyzję.

Czytaj także: Tesla z kapitalizacją rynkową ponad biliona dolarów

Pojawiły się już jednak spekulacje, że bezpośrednią przyczyną może być bardzo utrudniony dostęp do elektroniki, wywołany pandemią koronawirusa. Spowodował on wiele kłopotów u producentów samochodów. Niektórzy z nich ograniczają funkcjonalności w swoich produktach, a niektórzy zdecydowali się nawet na czasowe wstrzymanie wytwarzania określonych modeli.

Czytaj także: Tesla podejrzana o szpiegostwo. Chiny zakazują używania tych samochodów przez wojskowych i pracowników państwowych