Problemy z dostępnością konsol nowej generacji zaczęły się jeszcze przed ich premierą i dotąd się nie skończyły - każdy rzut PlayStation 5 i Xbox Series X, jaki pojawia się w sklepach, wyprzedaje się na pniu, często trafiając w ręce botów, a następnie na serwisy aukcyjne w mocno zawyżonych celach.

Czytaj także: Patent Sony sugeruje, że oficjalne panele przednie dla PS5 są już w drodze i konsola nie będzie już brzydka

W związku z tym części użytkowników wciąż nie udało się kupić swojego egzemplarza, szczególnie jeśli zdecydowali się za niego nie przepłacać.

Czytaj także: Japońscy sprzedawcy utrudniają życie skalperom i mają ciekawy pomysł

Większość postanowiła uzbroić się w cierpliwość i poczekać, a inni niestety uzbroili się, ale dosłownie… Przekonał się o tym pewien 19-latek z Teksasu, który postanowił sprzedać swoją konsolę PS5, a następnie spotkać się z kupującym, by odebrać zapłatę w gotówce i przekazać urządzenie. Na miejscu okazało się jednak, że kupujący nie miał wcale zamiaru zapłacić i zamiast tego próbował ukraść sprzęt, grożąc sprzedającemu pistoletem.

Czytaj także: Sony ogranicza produkcję PS5. Problemy z dostępnością konsol będą jeszcze większe

Na środku ulicy, w biały dzień, bo mężczyźni umówili się na godzinę 13:30 - co więcej, chociaż policja wciąż nie podaje szczegółów, dowiadujemy się, że "kupujący" ostatecznie oddał strzał w kierunku sprzedawcy, poważnie go raniąc i uciekł z miejsca zdarzenia.

Na szczęście stan zdrowia nastolatka jest stabilny i co prawda przebywa jeszcze w szpitalu, ale lekarze opisują jego obrażenia jako niezagrażające życiu. Co ciekawe, konsola też nie została skradziona, co sugerują zdjęcia umieszczone w mediach społecznościowych.

Czytaj także: Jak nie ubrudzić rąk i zostać mechanikiem motocyklowym?

Policja nie ujawniła jeszcze opisu podejrzanego, ale mamy nadzieję, że szybko zostanie pojmany i ukarany. Przy okazji mamy też dobry przykład tego, że w dzisiejszych czasach jednak lepiej sprzedawać i kupować w sieci, bo choć tam również czeka wiele zagrożeń, to z pewnością nie takiego kalibru.