Cyberquad For Kids to mniejsza, przyjazna dzieciom wersja pełnowymiarowego quada Tesli zaprezentowanego dwa lata temu wraz z Cybertruck. Można go teraz kupić na stronie internetowej firmy w cenie 1900 dolarów.

Czytaj także: Zapomnijcie o ściereczce do ekranu od Apple za 100 złotych - nadchodzi... gwizdek od Tesli

W pełni elektryczny czterokołowy pojazd ATV ma stalową ramę, amortyzowane siedzenie i regulowane zawieszenie z tylnym hamulcem tarczowym i listwami świetlnymi LED. Jego bateria litowo-jonowa zapewnia do 15 mil zasięgu (24 km), choć to zależne od wagi kierowcy — jej obsługiwany limit to 68 kg. Pełne naładowanie quada zajmuje pięć godzin.

Czytaj dalej: Elektryczne terenowe buggy dla każdego? Polaris wprowadza na rynek Ranger XP Kinetic

Cyberquad osiąga prędkość maksymalną 10 mil na godzinę (16 km/h), a z ustawieniami rodzicielskimi do 5 mil na godzinę (8 km/h). Tesla podkreśla, że pojazd jest przeznaczony dla dzieci w wieku od ośmiu lat i starszych.

Czytaj także: Czego chcemy? Elektromobilności! Kiedy? Jak tylko będą punkty ładowania i solidna sieć energetyczna

Na prezent komunijny jak znalazł, na święta też, ale raczej nie tegoroczne, bo producent nie gwarantuje, że quady dotrą pod choinkę, a poza tym… pierwszy rzut już się wyprzedał. Co więcej, jak na razie dostępne są tylko w USA, wciąż potrzebny byłby jeszcze import do naszego kraju.

Jeśli chodzi o dorosłą wersję Cyberquada, miał pojawić się wraz z Cybertruck – Elon Musk powiedział, że początkowo zostanie on udostępniony nabywcom tego drugiego, ale elektryk został opóźniony do 2022 roku, więc musimy jeszcze poczekać, zanim będziemy mogli rozkoszować się jazdą.

Czytaj także: Buty VR pozwalające chodzić bez ruchu do przodu

W międzyczasie zawsze można kupić inspirowany Cybertuck gwizdek za 50 USD, choć ten również wyprzedał się błyskawicznie i trzeba poczekać na kolejną partię.