Unicode Consortium twierdzi, że 10 najczęściej używanych emoji pokrywa się praktycznie z tymi z 2019 roku (grupa nie opublikowała listy w zeszłym roku). Emotikon Tears of Joy ponownie okazał się bezkonkurencyjny i stanowiło pięć procent wszystkich emoji, mimo że wielu ludzi z pokolenia Z uznaje go z lamerski. Był to również najpopularniejszy emoji w 2019 roku i najczęściej tweetowany w zeszłym roku. Konsorcjum Unicode stwierdziło, że jedynym emoji, które zbliża się do popularności Red Heart. 10 najczęściej używanych emoji w tym roku to:

EmojiEmoji KRM

Co więcej, wygląda na to, że nie jesteśmy zbyt kreatywni w używaniu emoji. Top 100 stanowi około 82 procent wszystkich udostępnionych emoji, mimo że w sumie jest ich ponad 3600 do wyboru, nie wspominając o mashupach na Gboard.

Czytaj także: Tesla Cyberquad for Kids, czyli prezent gwiazdkowy dla dziecka z głowy

Uśmiechnięte twarze i emotikony odręczne są ogólnie bardzo popularne, podobnie jak kategorie roślin, kwiatów i emocji (tj. serc). Najmniej popularną kategorią emoji są flagi, a najrzadziej używa się flag państw, mimo że w tej kategorii jest więcej emoji niż w jakiejkolwiek innej, a w tym roku odbywały się przecież letnie Igrzyska Olimpijskie.

Czytaj także: Zimno i ciemno? Dobry komiks i po problemie!

Biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie, nie jest zaskakujące, że nastąpił wzrost użycia emoji związanych ze zdrowiem. Nie da się ukryć, że większość z nas ma tendencję do korzystania ze sprawdzonych już emotikonów i rzadko sięgamy po jakieś spoza listy najpopularniejszych.