Użytkownicy należący do programu Xbox Insider przeglądający aplikację Xbox powinni widzieć komunikaty „Powinna działać świetnie na tym komputerze", dostępne na stronie sklepu. Sprawdziłem i są na stronach gier, takich jak Doom Eternal, Forza Horizon 5 lub Yakuza Zero.

Czytaj także:  CDPR twierdzi, że Cyberpunk 2077 stanie się w końcu "bardzo dobrą grą"

Aby wejść do programu Insider w systemie Windows, zainstaluj aplikację Xbox Insider Hub ze Sklepu Windows. W tej aplikacji zgódź się na dołączenie do programu zapoznawczego, a wybrane funkcje beta, do których chcesz dołączyć, powinny pojawić się w sekcji „Podgląd".

Czytaj także: Darmowe gry na Nintendo Switch? Tak, oto pewniaki

Nie jest jasne, czy będą inne wskaźniki wydajności, poza tym, który mówi „powinno działać świetnie". Idealne byłoby doprecyzowanie - czy gra będzie działać z prędkością 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 1080p, czy jakimś innym standardzie.

Czytaj także: Recenzja "Arcane". Ten serial to prawdziwe arcydzieło!

Strony gier w Sklepie Windows i aplikacji Xbox zawierają już wymagania systemowe. Sklep Windows używa nawet znaczników wyboru, aby wskazać wymagania sprzętowe, które spełnia Twój komputer. Słabe punkty twojego sprzętu są oznaczone linkami prowadzącymi do strony „informacje" w ustawieniach systemu.