Nic więc dziwnego, że maszyna marketingowa filmu działa już pełną parą, przypominając wszystkim fanom Matrixa, że już najwyższy czas kupić bilet. Dziś doczekaliśmy się nowego zwiastuna, który jasno sugeruje, że w końcu doczekamy się pełnoprawnego zwieńczenia historii Neo.

Czytaj także: Canon stworzył nowy przetwornik obrazu, który może wykonywać kolorowe zdjęcia w ciemności

Co warto jednak podkreślić, za reżyserię tej części odpowiada tylko jedna z sióstr, a mianowicie Lana Wachowski, więc to z jej wizją mamy do tutaj czynienia.

Czytaj także: Aplikacja Xbox poinformuje Cię teraz, jak dobrze gra będzie działać na Twoim komputerze

Na szczęście wiele wskazuje też na to, że Neo i Trinity, w których wcielają się Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss, wciąż są w dobrej formie, a ten pierwszy zapewnia nawet, że ciągle zna kung fu :) Do swojej roli Niobe powraca również Jada Pinkett-Smith, a wśród nowych dla serii twarzy znajdują się  to Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Neil Patrick Harris, Priyanka Chopra i Jonathan Groff.

Czytaj także: 5 zasad jak robić bezpieczne zakupy w internecie

Jeśli zaś chodzi o fabułę, to osobom, które są nieco za młode, żeby pamiętać oryginalnego Matrixa, wyjaśniamy, że opowiada on historię pewnego prowadzącego podwójne życie informatyka - za dnia jest programistą firmy MetaCortex, a nocami hakerem o pseudonimie Neo.

Pewnego dnia dowiaduje się jednak od tajemniczych rebeliantów, że świat, w którym żyje, jest tylko obrazem przesyłanym do jego mózgu przez roboty rządzące światem, a rzeczywistość jest zdecydowanie bardziej postapokaliptyczna. Neo postanawia więc, że zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby otworzyć ludziom oczy i ruszyć do walki z maszynami, które zabrały im wszystko - świat i kontrolę nad własnym życie.

Czytaj także: 5 ekologicznych prezentów na święta. Podpowiadamy co kupić najbliższym

 

Czytaj także: Anthénea, czyli luksusowa, pływająca kapsuła sprzyjająca odosobnieniu

Jak mu poszło, to wszyscy wiemy, skoro właśnie szykuje się do czwartej części, a opis filmu wygląda następująco: - W świecie dwóch rzeczywistości - codzienności i tego, co się za nią kryje - Thomas Anderson będzie musiał jeszcze raz podążyć za białym królikiem. Wybór, będąc iluzją, wciąż jest jedyną drogą do lub z Matrixa, który jest silniejszy, lepiej zabezpieczony i bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek wcześniej.