Google tradycyjnie już podsumowuje mijający rok zestawieniem Rok w wyszukiwarce i jak się okazuje minione 12 miesięcy upłynęło nam pod znakiem… sportu! Tak, my też spodziewaliśmy się pandemii Covid-19, ale w odróżnieniu od ubiegłego roku, w tym tematy i zainteresowania internautów były dużo szersze. Polskie wyszukiwania zdominowała jednak piłka nożna, bo przecież wszyscy jesteśmy ekspertami i kibicujemy naszej drużynie narodowej, prawda?

A mówiąc już całkiem serio, jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie Google: - Pandemia COVID-19 wprowadziła wielki chaos - odwoływano wiele festiwali, imprez, w tym wydarzeń sportowych. Nie dziwi więc fakt, że w tym roku fani sportu uważnie śledzili różnego rodzaju rozgrywki i mecze.

W związku z tym listę haseł najszybciej zyskujących na popularności otwiera Euro 2020, za którym uplasował się zmarły Krzysztof Krawczyk oraz spis powszechny - na dalszych miejscach są też fenomen serialowy roku, czyli Squid Game, Lody Ekipy czy znacznie poważniejszy Afganistan, w którym doszło do przejęcia władzy przez talibów. Część zagadnień wraca również w Tematach, o których się mówiło, bo tu na pierwszym miejscu jest spis powszechny, a zaraz za nim Afganistan i Szczepienia Covid-19. 

Najczęściej wyszukiwane frazy w Google w 2021 rokuNajczęściej wyszukiwane frazy w Google w 2021 roku Google

A jak to wyglądało na świecie? Co ciekawe aż 5 haseł z międzynarodowej listy najbardziej trendujących jest związanych z krykietem, a nie brakuje tu również piłki nożnej i koszykówki, więc sport ponownie górą - jedyne niesportowe wpisy to Squid Game na miejscu 9. i zmarły raper DMX na 10. Jeśli zaś chodzi o Tematy, o których się mówiło, to światowi internauci najbardziej zainteresowani byli Afganistanem, a na kolejnych miejscach mamy AMC Stock, Szczepionka na COVID-19, Dogecoin, GME Stock, Czek stymulacyjny, Wyścig senacki w Georgii, Huragan Ida, COVID-19 i Cena Ethereum.

Jak zawsze wśród wpisywanych w wyszukiwarkę haseł znalazło się sporo nazwisk, bo często szukamy informacji o postaciach, które nas zainteresowały lub osobach zmarłych. Kto to był w tym roku?

Frazy wyszukiwane w Google w 2021 rokuFrazy wyszukiwane w Google w 2021 roku Google

Było już poważnie, to teraz czas na trochę rozrywki. Kto dominował na scenie muzycznej i ekranach naszych TV? Polscy internauci zdecydowanie postawili na rapera Matę, ale na pudło wskoczyli też muzycy kontrowersyjnego zespołu Maneskin oraz raperka Young Leosia. W serialach dominował Squid Game, który pokonał m.in. Lupina, Sexify, Rojst ‘97 czy Gambita królowej, a w filmach jedna z najważniejszych premier roku, czyli Diuna, której nie zagroziły nawet Dziewczyny z Dubaju.