Tesla Cybertruck to jedna z ciekawszych zapowiedzi motoryzacyjnych ostatnich lat, ale chociaż wiele osób już dawno złożyło zamówienie przedpremierowe, to producent wciąż opóźnia datę jego produkcji. Na szczęście z opublikowanego właśnie w sieci materiału wynika, że ekipa Elona Muska intensywnie pracuje nad tym projektem, regularnie wprowadzając jakieś zmiany, bo zaobserwowany właśnie prototyp nieco różni się od tego, który widzieliśmy wcześniej.

Czytaj także: Tesla Cyberquad for Kids, czyli prezent gwiazdkowy dla dziecka z głowy

Uwagę zwraca tu głównie ogromna szyba przednia, dosłownie wyższa niż szersza, która dysponuje równie dużą wycieraczką. Niestety w czasie testów nie padało, więc nie mamy pojęcia, czy mowa o klasycznym rozwiązaniu, czy też zapowiadanym jakiś czas temu elektromagnetycznym, czyli wycieraczce pionowo przesuwającej się z jednej strony na drugą, ale zbliżenia wskazują raczej na to pierwsze.

Czytaj także: Zapomnijcie o ściereczce do ekranu od Apple za 100 złotych - nadchodzi... gwizdek od Tesli

Od razu można też zauważyć, że chociaż Tesla chciała postawić na kamery, to prototyp Cybertrucka ma klasyczne lusterka, co wynika z zapisów prawnych, które ich wymagają (było wiele dyskusji na ten temat, ale oficjalnie nic z tego nie wyniknęło). Być może jednak do czasu debiutu tego elektrycznego pickupa coś się zmieni, bo produkcja planowana jest na przyszły rok, ale mowa raczej o pojedynczych egzemplarzach i powszechniejsza dostępność nastąpić ma dopiero w 2023 roku.

Czytaj także: Elon Musk: Ludzie muszą umierać... dla dobra ludzkości

Przypominamy też, że Cybertruck ma być w momencie debiutu jednym z najtańszych modeli Tesli i jego podstawowa wersja wyceniona ma być ona ok. 50 tysięcy dolarów. Zainteresowanych zakupem zapraszamy jednak najpierw do obejrzenia filmu - Cybertruck spędził na torze ok. 15 minut, a na filmie widać go od 2:20 (na 5:20 dobrze widać przód, a na 8:10 cały bok).

Czytaj także: Elon Musk wyprzedaje majątek i chce się wyprowadzić na Marsa

 

Czytaj także: Jak przygotować samochód do zimy? Pamiętajcie, że to nie tylko wymiana opon!