LG z okazji styczniowych targów CES lubi nas zaskoczyć jakimś innowacyjnym telewizorem OLED i nie inaczej jest w tym roku, chociaż nowy projekt został zaprezentowany nieco wcześniej - w Las Vegas będzie go można pewnie zobaczyć na własne oczy. Po cieniutkiej serii Wallpaper, zwijanym modelu  LG OLED Rollable TV czy przezroczystym OLED Smart Bed wysuwanym z ramy łóżka przyszedł czas na telewizor zamontowany na metalowej sztaludze, który wygląda jak obraz.

Czytaj także: Test telewizora Hisense E76GQ. Zadziwił nas możliwościami i ceną

Szczególnie że posiada też zautomatyzowaną osłonę wykonaną z tkaniny, która przypomina płótno i pozwala schować urządzenie, kiedy go nie używamy albo chcemy, by nasze wnętrze wyglądało bardzo designersko. LG nie ukrywa bowiem, że do propozycja skierowana do najbardziej wymagający użytkowników, dla których liczy się każdy szczegół i to nie tylko jakości obrazu, ale i wykonania.

Czytaj także: Gry z Game Boya na telewizorze? Wchodzę w to!

Jak tłumaczy Kim Seon-hyeong, szef marketingu HE w LG Electronics Korea: - Będziemy aktywnie docierać do klientów premium, którzy chcą tylko tego, co najlepsze, wprowadzając nowe produkty o najlepszej jakości obrazu i innowacyjnej konstrukcji.

Czytaj także: Telewizor Samsung Q700t idealny na Euro 2020. Test QLED dla fana piłki nożnej, seriali i gier

Taka konstrukcja pozwala na całkowite odsłonięcie TV, jego schowanie albo pozostawienie widocznej tylko części, np. dla zegara, odtwarzacza muzyki czy motywów wizualnych zaprojektowanych przez producenta. Użytkownik będzie miał do wyboru kilka wersji kolorystycznych osłony (tkanina pochodzi od tego samego duńskiego producenta premium, czyli Kvadrat, co materiał na głośniki LG OLED Rollable TV), a nic nie stoi na przeszkodzie, by zakupić wszystkie i wymieniać je w zależności od potrzeb.

Czytaj także: Telewizor bez kabli? Tak, jest prototyp!

Jeśli zaś chodzi o sam telewizor, to nie jest to zupełnie nowy model, ale odświeżenie 65-calowego LG OLED Evo TV, które LG wyceniło na… 35 tysięcy dolarów. Dużo mniej niż zwijane TV producenta, ale to wciąż propozycja dla nielicznych - jeśli jednak jesteście zainteresowani, to premiera 15 grudnia, na razie w Korei Południowej.

Czytaj także: Zginany telewizor do gier LG przełącza się z płaskiego na zakrzywiony ekran po naciśnięciu jednego przycisku

 

Czytaj także: Telewizor Sony ma 60 lat. Historia rozwoju technologii