Tym razem mowa jednak o smartfonie w stylu telefonu z klapką, składanym horyzontalnie, czyli odpowiedniku Galaxy Flip - takiej propozycji w portfolio Huawei jeszcze nie znajdziemy. Co ciekawe, producent zdecydował się na dość nietypową strategię marketingową, a mianowicie P50 Pocket zostało ujawnione za sprawą sesji zdjęciowej opublikowanej na łamach chińskiej wersji magazynu Harper's Bazaar.

Czytaj także: OPPO FindN - nowy, składany smartfon. Zobaczcie jak wygląda na nim logo24.pl

Tam pojawiło się u boku chińskiej aktorki i piosenkarki Guan Xiaotong, która stanowiła jednak tło dla Huawei P50 Pocket, bo smartfon zapowiada się wręcz zjawiskowo, szczególnie w pokazanej złotej wersji kolorystycznej (do wyboru ma być jednak również srebrna). Co prawda wygląda na to, że będzie to spore urządzenie, z pewnością większe niż ostatnie Galaxy Z Flip3, ale za sprawą składanej konstrukcji wciąż zapowiada się dość poręcznie.

Czytaj także: Jeszcze TV czy już dzieło sztuki? Oto wyjątkowy LG OLED TV Evo Object

Od konkurenta z obozu Samsunga będzie je też różnić zewnętrzny wyświetlacz, bo Huawei wybrało nieduży okrągły panel zamiast typowego paska, co może dobrze sprawdzać się w przypadku zegara, ale przy robieniu zdjęć czy wyświetlaniu powiadomień może być nieco ograniczające. Na weryfikację przyjdzie jednak czas po premierze, kiedy poznamy wszystkie możliwości urządzenia.

Czytaj także: Julian Assange może zostać poddany ekstradycji do USA i ma się czego bać

Huawei oficjalnie ujawni kieszonkowy model P50 Pocket dzień przed Gwiazdką, czyli 23 grudnia, więc jeśli tego samego dnia uruchomi przedsprzedaż, to jeszcze zdążymy sobie zrobić świąteczny prezent.