Audi nie zdradziło zbyt wielu szczegółów na temat prototypu, ale jak widać na zaprezentowanym zdjęciu, auto jest mocno inspirowane kultowym Sport Quattro S1. To nie przypadek, to właśnie ten samochód zainspirował Blocka do podążania w kierunku kariery kierowcy wyścigowego.

Czytaj także: Jak przygotować samochód do zimy? Pamiętajcie, że to nie tylko wymiana opon!

Block obiecał, że zaprezentuje możliwości samochodu elektrycznego na przyszłym filmie, wstępnie zatytułowanym „Elektrikhana". Nie jest jasne, czy Travis Pastrana dołączy wraz z wykonaną na jego zamówienie elektryczną Solterrą od Subaru.

Czytaj także: Czego chcemy? Elektromobilności! Kiedy? Jak tylko będą punkty ładowania i solidna sieć energetyczna

Jeśli nie widzieliście jeszcze Gymkhany, to pora nadrobić zaległości, bo jest to jeden z najbardziej widowiskowych i skillowych pokazów jazdy, jakie można zobaczyć na zamkniętym torze. S1 Hoonitron może znacząco zmienić sposób, w jaki Block poradzi sobie z coroczną serią.

Czytaj także: Apple Car w 2025 roku. Pojazd bez kierownicy. Dziwactwo czy rewolucja?

Natychmiastowy moment obrotowy pojazdu elektrycznego powinien pomóc w ciągłym dryfowaniu, które jest nieodłącznym elementem Gymkhany. Niższy środek ciężkości może również sprawić, że pokonywanie zakrętów będzie dużo ciaśniejsze. Ciekawe, czy S1 Hoonitron odtwarza dźwięk ogranicznika obrotów z tradycyjnego samochodu z silnikiem spalinowym - w końcu ten dźwięk jest nieodłącznym elementem, kojarzonym z jazdą samochodem rajdowym.

Czytaj także: Xiaomi szykuję fabrykę, która będzie produkować 300 000 samochodów elektrycznych rocznie