Najwyraźniej twórcy magicznej sagi zainspirowali się Friends Reunion, które to zyskało ogromną aprobatę i zainteresowanie fanów serialu Przyjaciele. Specjalny odcinek przygotowany na tę okazję, oglądały miliony widzów, a Smelly Cat w wykonaniu duetu Lisa Kudrow i Lady Gaga wywołał w sieci prawdziwą euforię.

 

Czytaj także: Zabawa dla fanów serialu "Przyjaciele" i klocków Lego

Wracajmy jednak do Hogwartu!

Zwiastun pokazuje, jak aktorzy indywidualnie przechodzą przez plany z filmu, zanim się spotkają, z innymi członkami obsady, takimi jak Tom Felton, Matthew Lewis i Bonnie Wright. Jesteśmy świadkami wielu wspomnień, jakie snują o czasie spędzonym w czasie realizacji filmów: „Wydaje się, że nie minęło wiele czasu, a minęło go mnóstwo" - mówi Watson, a Grint dodaje: „To idealny czas, aby usiąść ze wszystkimi i powspominać".

Czytaj także: "Psie pazury" - najlepszy antywestern jaki kiedykolwiek powstał i doskonały kandydat do Oscara

Tymczasem Ralph Fiennes – który wcielił się w arcyłotra Voldemorta – mówi: „Moja siostra ma dzieci, które miały wtedy około 10, 11, 12 lat. A ja powiedziałem, Marto, nic nie wiem o tym Voldemorcie. Na co siostra odrzekła, że jeśli zostałem zaproszony do obsady, to muszę go zagrać!".

Klip zawiera również kilka fragmentów materiału filmowego i kończy się deklaracją Grinta: „To silna więź, która przetrwa na zawsze. Jesteśmy rodziną i pozostaniemy nią na zawsze!".

 

Specjalny odcinek, zatytułowany Return to Hogwarts, został potwierdzony przez HBO Max w zeszłym miesiącu i będzie emitowany wyłącznie w Sky i NOW w Wielkiej Brytanii w Nowy Rok.

W czasie wydarzenia pojawi się wiele innych sławnych nazwisk: Gary Oldman, Imelda Staunton, James i Oliver Phelps, Mark Williams , Robbie Coltrane, Jason Isaacs, Ian Hart, Alfred Enoch, Evanna Lynch i reżyser Christopher Columbus.