Oczywiście baczne oko obserwator może je wypatrzeć podczas przelotu albo jak w tym konkretnym przypadku przyłapane przez satelitę wykonującego zdjęcia na potrzeby Google Maps.

Czytaj także: Google nie dało rady, ale Oppo spróbuje - nadchodzą inteligentne okulary Air Glass

Niecodziennego odkrycia dokonał jeden z użytkowników serwisu Reddit, który przeglądając Mapy Google, natrafił na dziwny rozmazany kształt. Po głębszej analizie okazało się, że satelita "ustrzelił" przelatujący samolot Stealth.

Czytaj także: Rok w wyszukiwarce. Google podsumowuje 2021

Obraz jest lekko rozmazany i zawiera dziwne czerwone, zielone i niebieskie artefakty otaczające sam bombowiec. Wynika to ze sposobu wykonywania zdjęć satelitarnych. Ponadto Google czerpie obrazy z różnych źródeł, co może również wyjaśniać, kiepską jakość.

Czytaj także: Szukanie objawów choroby w Google to nie taki zły pomysł

Jeśli chodzi o ten konkretny kadr, wydaje się, że został on zrobiony przez satelitę Maxar Technologies. Chociaż samoloty były już widywane w Mapach Google, to Stealth został przyłapany pierwszy raz.

Widok samolotu w Mapach Google jest rzadkością, ponieważ zazwyczaj poruszają się one zbyt szybko, aby satelity mogły je uchwycić. Przez lata ludzie odkrywają w Google Maps rozmaite dziwne rzeczy, a niektórzy próbowali nawet pozować do zdjęcia Street View, widząc przejeżdżający samochód Google.