Ta firma już nic nie musi udowadniać ani z nikim się ścigać. Niemniej jednak trzeba przyznać, że jak na ich standardy prace nad czwartą odsłoną Diablo idą całkiem żwawo.

Czytaj także: Recenzja Diablo II: Resurrected. Tyle samo frajdy co 20 lat temu!

Dowodem są nowe informacje ujawniane przez producenta oraz naprawdę spory kawałek rozgrywki, jakimi właśnie podzielił się Blizzard. 

Czytaj także: Danny Trejo w Far Cry 6. Darmowe misje ze znanym aktorem

Blizzard ujawnił też kilka bardzo ciekawych informacji na temat samej rozgrywki. Oto one:

- Do gry wrócą afiksy z premiami do umiejętności (np. +4 do Kuli ognia).

- Pojawi się  możliwość przenoszenia mocy z przedmiotów legendarnych na inny przedmiot. 

- W Diablo 4 ponownie pojawi się system poziomów mistrzowskich, ale dostęp i rozeznanie w nich ma być łatwiejsze dzięki specjalnie opracowanej tablicy.

Wszystko to co opisałem powyżej, jak również system walki - nie nowy ale bardzo usprawniony zobaczycie w poniższych filmach. Zarezerwujcie sobie chwilę, bo znajdziecie tam wiele materiałów wideo. 

 
 
 
 
 
 

Czytaj także: Witajcie w wirtualnej dżungli! Wywiad z Radomirem Kucharskim VP Of Production w Incuvo

Bardzo wiele obaw o kolejne gry produkowane przez Blizzard pojawiło się wraz ze skandalami szarpiącymi stabilnością i wiarygodnością firmy. Jednak na blogu firmy można wyczytać, że prace idą normalnym tempem, a gra jest w tej chwili w wewnętrznych testach. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że do graczy może trafić szybciej niż się nam wydaje, na przykład w przeciągu najbliższych dwóch lat.