Wraz z teoriami tzw. foliarzy uruchomiono cały biznes, który oferuje masę produktów mających chronić nas przed domniemanymi skutkami promieniowania elektromagnetycznego sieci komórkowych 5G. Jak na ironię, holenderski urząd ds. promieniowania wydał właśnie ostrzeżenie, że 10 z tego typu produktów… emituje szkodliwe promieniowanie.

Czytaj także: Apple umożliwi samodzielne naprawy swoich smartfonów oraz komputerów

Produkty te obejmują maskę do spania „Energy Armor", bransoletkę i naszyjnik, a w ostrzeżeniu znajduje się nawet bransoletka dla dzieci o nazwie Magnetix Wellness. ANVS (Authority for Nuclear Safety and Radiation Protection), czyli holenderski urząd ds. Bezpieczeństwa Jądrowego i Ochrony Przed Promieniowaniem, wprost ostrzega właścicieli tych produktów przed ich dalszym użytkowaniem i zaleca ich odłożenie i poczekanie na instrukcje odnośnie zwrotu.

Czytaj także: Gorilla Glass będzie teraz chronić aparaty smartfonów

Nie podaje żadnych wartości promieniowania i choć to podobno nie jest wysokie, to podczas dłuższego użytkowania, np. Całodobowego, może negatywnie wpłynąć na zdrowie. Pełna lista przedmiotów uznanych za niebezpieczne obejmuje:

-     Maska do spania Energy Armor

-     Czarny i biały naszyjnik Energy Armor

-     Czarna super bransoleta Energy Armor

-     Silikonowa bransoletka XL Magnetix Fit & Slim

-     Naszyjnik magnetyczny Magnetix z jonami ujemnymi wykonany z przyjaznego dla skóry silikonu

-     Magnetix Smiley Kids bracelet with negative ions

-     Bransoletka Magnetix Sportboost z jonami ujemnymi

-     Wisiorek Kwantowy (Quantum Pendant)

-     Podstawowa bransoletka Nero

Czytaj także: Sprawdzaliśmy laptop techbite Arc 13.3 Slim. Bardzo poręczny i ładny maluszek

Holenderskie prawo zakazało sprzedaży tych akcesoriów, ale oczywiście mogą one być dostępne w innych krajach. Warto jednak przypomnieć, że Agencja Zarządzania Kryzysowego stanu Illinois w USA już w 2018 roku ostrzegała przed zagrożeniami związanymi z tak zwanymi „wisiorkami kwantowymi", bo stwierdzono, że produkt ten zawiera tor i uran!

Czytaj także: Uwaga politycy! Sztuczna inteligencja sprawdzi, czy jesteście skoncentrowani na obradach

I na koniec najważniejsze - chociaż zwolennicy teorii spiskowych twierdzą, że wiedzą lepiej, to nauka udowodniła, że nie ma zagrożenia dla zdrowia związanego z nadajnikami 5G.