Jego możliwości sprawia, że mogą nim być zainteresowani posiadacze także całkiem nowych telewizorów. TV Stick 4K oferuje obraz w wysokiej rozdzielczości, co może jeszcze nie jest ogromną zachętą, ale obsługa Dolby Atrmos to już coś. Zważywszy na bezproblemową instalację poprzez port HDMI w telewizorze, jest to doskonała okazja na łatwą rozbudowę każdego telewizora.

Czytaj także: Obrazy Pigcasso sprzedają się po 20,000 funtów

Większość współczesnych telewizorów jest wyposażona w funkcje smart przez swoich producentów, ale ich jakość oraz odbiór przez użytkowników bywa różny. Xiaomi TV Stick 4K zastępuje Mi TV Stick, ale z kilkoma bardzo ważnymi ulepszeniami.

Czytaj także: Bombowiec Stealth sfotografowany na Mapach Google

Przede wszystkim działa w oparciu o system Android TV 11. Po drugie napędza go bardziej wydajny układ Amlogic S905Y4 z czterordzeniowym 64-bitowym procesorem Arm Cortex-A35 i procesorem graficznym Mali-G31 MP2, w połączeniu z 2 GB pamięci RAM i 8 GB wbudowanej pamięci masowej.

Xiaomi TV Stick 4K z pilotemXiaomi TV Stick 4K z pilotem Fot. Xiaomi

TV Stick 4K Xiaomi oczywiście obsługuje strumieniowanie w rozdzielczości 4K (stąd nazwa modelu), ale zapewnia także kilka innych udogodnień. Dzięki Dolby Vision umożliwia oglądanie filmów wideo w HDR, a o doskonały dźwięk zadbają Dolby Atmos i DTS HD.

Oto zestawienie obsługiwanych formatów:

Dekoder wideo: AV1, VP9, H.265, H.264, MPEG-2, MPEG-1

Format wideo: MKV, MPG, MPEG, DAT, AVI, MOV, ISO, MP4, RM

Dekoder dźwięku: DTS HD, Dolby Atmos

Format audio: MP3, AAC, RM, FLAC

Dekoder obrazu: JPG, BMP, GIF, PNG

Urządzenie współpracuje z Wi-Fi 2,4 GHz/5 GHz i Bluetooth 5.0.

W pudełku oprócz samego TV Stick 4K znajduje się pilot ze sterowaniem głosowym oraz przedłużacz HDMI.

Czytaj także: Jak być sprawnym staruszkiem? Odpowiedź mogą dać badania mięśni w kosmosie

Jak wygląda konkurencja? Za podobną cenę można kupić Amazon Fire TV Stick 4K Max, który jest dostarczany z pilotem Alexa sterowanym głosem oraz Roku Streaming Stick 4K. Wszystkie wspomniane wyżej zalety zapewnia też SHIELD TV, które jest dużo droższe, ale ma tę dodatkową zaletę, że współpracuje z usługą strumieniowania gier GeForce NOW firmy NVIDIA, która niedawno udostępniła wszystkim użytkownikom możliwość gry na kartach RTX 3080.