17 grudnia miała premiera drugiego sezonu serialu Wiedźmin bazującego na książkach Andrzeja Sapkowskiego. Jak ujawnił Netflix, bardzo szybko pojawił się na pierwszym miejscu wśród Top 10 Most Watched, a tylko w trakcie pierwszych trzech dni oglądano go aż przez 142 miliony godzin.

 

Wiedźmin najchętniej oglądanym serialem Netflix

Skalę sukcesu Wiedźmina najlepiej uświadamia fakt, że notowany na trzecim miejscu Titans był oglądany przez 23,8 milionów godzin. Przepaść jest więc ogromna.

Adaptowanie książek mojego autorstwa to niełatwa sztuka i gratuluję Lauren i jej zespołowi świetnego wywiązania się z tego zadania. Obejrzałem z dużą radością i liczę na to, że 3. sezon będzie zrobiony z jeszcze większym rozmachem – taką krótką, aczkolwiek zdecydowaną recenzję Sapkowskiego można znaleźć na profilu twitterowym Netflixa.

Czytaj także: Próbki pobrane 49 lat temu wciąż dostarczają nowej wiedzy o Księżycu

Warto zauważyć, że pojawienie się drugiego sezonu, który wszedł na ekrany po bardzo długiej przerwie, spowodował, że widzowie chętnie sięgali po pierwszy sezon, żeby przypomnieć sobie wcześniejsze wydarzenia. Zainteresowanie widzów było tak ogromne, że pierwszy sezon Wiedźmina znalazł się na drugim miejscu notowania najchętniej oglądanych widowisk Netflixa z wynikiem 49 milionów godzin oglądania w trakcie minionego tygodnia.

Czytaj także: Nowy zwiastun z "Wiedźmina" z Ciri w roli głównej

Jest to chyba wyraźny sygnał dla Netflix, żeby dorzucić Wiedźminowi jeszcze więcej pieniędzy na kolejne sezony. Doskonałym pomysłem jest też tworzenia kolejnych widowisk osnutych na bazie wydarzeń z kart książki, ale nie związanych bezpośrednio z serialem.