Ostatnie 12 miesięcy było prawdopodobnie najbardziej kuszące dla każdego, kto rozważał subskrypcję Xbox/PC Game Pass. Ukazały się: Psychonauts 2, Forza Horizon 5, The Medium, The Ascent i Back 4 Blood, a także wspaniałe Halo Infinite, a w zeszłym tygodniu dodano Firewatch, Mortal Kombat 11, The Gunk i Broken Age. A to tylko największe tytuły dodane do usługi.

Czytaj także: Microsoft kupując ZeniMax dostaje perełki - The Elder Scrolls, Doom, Fallout i nie tylko (26328092)

Serwis Loadout wykonał pewne obliczenia i stwierdził, że gdyby każdy tytuł dodany do przepustki Xbox/PC Game Pass w tym roku został kupiony w sklepie Microsoft Store, łączna kwota wyniosłaby 6317,35 dolarów.

 

Wyliczono też, że użytkownicy otrzymali najwięcej za swoją subskrypcję w marcu, kiedy do serwisu trafiło ponad 20 gier Bethesdy o wartości 664,67 dolarów. Jeśli nie pamiętacie, to właśnie wtedy ogłoszono zakup ZeniMax przez Microsoft. Transakcja opiewała na 7,5 miliarda dolarów i to właśnie wtedy wszystkie gry Bethesdy przeprowadziły się pod dach firmy z Redmond. W 2021 r. do Xbox/PC Game Pass dodano łącznie 30 tytułów Bethesdy, a ich łączna wartość to 10 procent wszystkich gier, jakie trafiły do serwisu w przeciągu całego roku.

Czytaj także: John Carmack i Todd Howard zadowoleni z zakupu Bethesdy przez Microsoft. Co to oznacza dla konkurencji?

Xbox Game Pass to ponad 100 dostępnych tytułów, a serwis może pochwalić się ponad 18 milionami subskrybentów. Ma kilku konkurentów, w tym teraz Uplay Plus i PlayStation Plus, ale połączenie ceny i obszernej biblioteki wyróżnia go jako najlepszą usługę tego typu na rynku.