Boston Dynamics lubi pokazywać filmy przedstawiające różne umiejętności swoich robotów, od parkouru i gimnastyki po sprzątanie i ogrodnictwo. Jednak sądząc po kilku filmach tanecznych, które ukazały się przez lata, ich przeznaczeniem jest udział w Tańcu z Gwiazdami.

Czytaj także: Spot od Boston Dynamics ma ruchy jak Jagger... serio!

Początek najnowszego filmu sugeruje, że może być jak zwykle i skończy się tanecznym popisem. Jednak nie! Stojący przed budynkiem firmy prezent unosi się na czterech nogach, za sprawą ukrytego w nim Spota, zachowującego się niczym Snake z gier Hideo Kojimy.

Boston Dynamics nie wspomina w tweecie Solid Snake’a ani Metal Gear Solid, więc być może podobieństwo do ulubionej metody ukrywania się tej postaci jest zwykłym zbiegiem okoliczności. Może producenci robota chcieli w ten sposób zasygnalizować, że może on robić coś więcej niż tylko otwierać drzwi, przeskakiwać przeszkody i tańczyć jak Mick Jagger?

Czytaj także: Robot zwolniony ze służby w Nowym Jorku. Powodem krytyka mieszkańców

W czerwcu producent samochodów Hyundai przejął pakiet kontrolny w Boston Dynamics, który do tej pory był w całości własnością SoftBanku. Ogłoszono plany rozszerzenia globalnej sprzedaży i usług dla obecnej linii produktów.

Czytaj także: Robot Spot z firmy Boston Dynamics wziął udział w szkoleniu bojowym we francuskiej armii

Jeśli chodzi o bardziej praktyczne zastosowania robotów Boston Dynamics, to są one wykorzystywane w kilku branżach, a w tym w wojsku, budownictwie, energetyce, usługach użyteczności publicznej, produkcji, naftowo-gazowej i wydobywczej. Silnie zmodyfikowana wersja Spota znalazła miejsce w NYPD, ale policja rozwiązała kontrakt z Boston Dynamics po publicznej krytyce tego pomysłu.