Każdy, kto śledził społeczności Forza Horizon w przeszłości, niewątpliwie natknął się na posty osób, które zostały zbanowane. Jedni byli zaskoczeni, inni wściekli, ale takich przypadków nie było aż tak wiele, bo trzeba było zasłużyć. Teraz wydaje się, że wydaje się, że niezwykle duża liczba osób dostaje bany i jest kompletnie zdezorientowana, bo nie mają pojęcia, czym sobie na to zasłużyli.

Dla tych, którzy w przeszłości nie grali w grę Forza Horizon, potrzebne jest wyjaśnienie, że istnieje wiele sposobów na zbanowanie. Wykorzystanie exploita, posiadanie nieodpowiedniej nazwy użytkownika, a najłatwiej dostać bana za nieodpowiednie malowanie. Co ciekawe można go dostać nawet, wtedy gdy nie jest się jego twórcą, a jedynie użytkownikiem. Dzieje się tak pomimo faktu, że gra dopuściła go do użycia, a nie powinna.

Screen z gry Forza Horizon 5Screen z gry Forza Horizon 5 Fot. użytkownik reddit ViralHQ

Zdjęcie powyżej przedstawia barwę z logo Happy Dad. Twórca, użytkownik reddit ViralHQ, uważa, że właśnie to spowodowało ban – proste odniesienie do alkoholu. Tymczasem łatwo jest znaleźć malowania, które dotyczą innych marek alkoholu lub papierosów. Ogromnym problemem jest to, że wiele oznaczeń tych marek jest oficjalnych i widuje się je codziennie w prawdziwym świecie. Pojawia się duża sprzeczność między dążeniem Forzy dążenie do jak największego realizmu a banowaniem ludzi za dobrze zaplanowane realizacje nawiązujące do realnego świata.

Jest to tylko jeden z przypadków, ale jeśli wpiszecie słowo „ban" w r/Forza lub r/ForzaHorizon, na serwisie Reddit zobaczycie, jaka jest skala absurdu.

Jeśli chcesz być jak najbardziej odporny na bany w grze Forza Horizon 5, najlepiej po prostu trzymać się opcji kolorów, które oferuje gra, zamiast używać malowań. Do tej pory Playground Games milczy w tej kwestii, więc nie wiadomo, czy sytuacja kiedykolwiek się poprawi.