Pisaliśmy już o drastycznych decyzjach kilku zagranicznych firm, jak choćby Intel, który wysyła swoich pracowników na bezpłatne urlopy, dopóki nie legitymują się zaświadczeniem o szczepieniu przeciwko Covid-19 oraz Google straszące zwolnieniami z pracy z tego samego powodu.

W Polsce też mamy szereg obostrzeń, ale do większości z nich zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Jak do tej pory nikt u nas nie straszy utratą pracy. Jednak jedna z łódzkich firm postanowiła zachować się awangardowo i odmawia instalacji internetu, jeśli wszystko ma się odbywać w domu, gdzie mieszkają niezaszczepione osoby.

Właściciel firmy tłumaczy swoją decyzję troską o pracowników, którzy spędzając kilka godzin w domu osób niezaszczepionych, narażają się na zakażenie lub przeniesienie wirusa na swoich najbliższych. Co ciekawe, pierwszy i niedoszły klient, któremu odmówiono wykonania usługi, przyjął to całkowicie spokojnie, to w internecie rozpętało się piekło.

Przeciwnicy tej decyzji podnosili przede wszystkim fakt, że jak na razie, nie ma w Polsce takich rozwiązań prawnych, żeby odmawiać wykonania usługi w związku z obostrzeniami.