Apple ujawnił podobno  głównym dostawcom usług bezprzewodowych w USA, aby przygotowali się na iPhone'y obsługujące tylko eSIM do września 2022 roku. 

W związku z planowanym przejściem niektórzy amerykańscy operatorzy podobno zaczną sprzedawać wybrane modele iPhone'a 13 bez karty nano-SIM w pudełku w drugim kwartale 2022 roku. Modele iPhone'a 13 sprzedawane na stronie internetowej Apple i w jej sklepach nie zawierają karty nano -SIM, ale obsługują cyfrowe karty SIM zwane eSIM, które umożliwiają aktywację usługi bez karty fizycznej.

Biorąc to pod uwagę, prawdopodobne jest, że Apple może zacząć wycofywać fizyczne gniazda kart SIM już w rodzinie iPhone’ów 14.

Konstrukcja oparta wyłącznie na eSIM może zbliżyć kultowy telefon Apple o krok do wizji byłego projektanta Jony'ego Ive'a, który przedstawiał smartfon jako pojedynczą taflę szkła. Pewne jest natomiast, że likwidacja slotu ułatwi produkcję i zwiększy wododporność. 

Mówi się, że kolejny iPhone, a przynajmniej modele Pro, będzie również wyposażony w aparat 48 MP z obiektywem w stylu peryskopowym.