Po ujawnieniu wszystkich gier, znajdujących się na PlayStation Plus w 2021, użytkownik Reddit HarryNohara wziął na siebie ciężar obliczeń i podsumował ile subskrybenci tej usługi, musieliby zapłacić, gdyby poszli po gry do zwykłego sklepu. Wyszło, że sporo!

Ile kosztowały wszystkie gry dostępne w 2021 roku na PS Network?

W ciągu całego roku do PS Plusa trafiło 41 gier. Licząc ich wartość bez dodatków, wychodzi kwota 1477,09 dolarów. Jest to kwota o prawie 2500% większą niż roczny abonament tej usługi w USA, za który trzeba tam zapłacić w tej chwili 60 USD.

Warto zauważyć, że wiele z tych tytułów było w sprzedaży w przeszłości, co oznacza, że gdyby wziąć pod uwagę wartości wszystkich gier w ich najniższej historycznej cenie, wówczas łączna cena spadłaby do 681,94 dolarów.

Mimo to jest to ponad 10-krotność kwoty, którą abonenci zapłaciliby za wszystkie te tytuły (przy założeniu, że wykupili 12-miesięczny plan abonamentowy). Co więcej, PlayStation konsekwentnie obniża cenę PS Plus podczas sezonowych wyprzedaży, co oznacza, że gracze mogli zapłacić zaledwie połowę za roczną subskrypcję.

2021 był dobrym rokiem dla subskrybentów PS Plus, z grami takimi jak: Shadow of the Tomb Raider; Control Ultimate Edition; Final Fantasy VII Remake; Star Wars: Squadrons; Hitman 2; Kingdoms of Amalur Re-Reckoning; A Plague Tale: Innocence oraz wieloma innymi mniejszymi tytułami.