Po prawie roku pracy firma ujawniła, że zestaw Sonic the Hedgehog Green Hill Zone będzie dostępny online i w sklepach Lego od 1 stycznia 2022 roku w cenie 70 dolarów.

Odtworzono jeden z najbardziej znanych obszarów gry, w którym pojawią się minifigurki Sonica, Dr. Eggmana (znanego również jako Dr. Robotnik), dwóch crittersów i Phantom Ruby. Postacie będą ruchome, dzięki rozwiązaniom znanym z serii klocków Technic.

Sonic the Hedgehog z klocków Lego

Zestaw ten jest adaptacją projektu zgłoszonego na platformę Lego Ideas przez fana Sonica. Jego pomysł zebrał 10 000 głosów. Lego uznało, że takie zainteresowanie entuzjastów gier i klocków jest doskonałą rekomendacją do przygotowa prawdziwego zestawu. Prace nad Sonic the Hedgehog Green Hill Zone rozpoczęły się w lutym i w niespełna rok po zestaw trafi do sklepów.

Czytaj także:  LEGO przedstawia mapę świata: największy zestaw w historii z 11 695 elementami

Prawdopodobnie w najbliższej przyszłości nie zobaczymy zbyt wielu zestawów Lego związanych z grami wideo. Sonic i Mario to dwie najbardziej znane franczyzy — inne pomysły związane z grami, przesłane do Lego Ideas dla Legend of Zelda, Metroid i innych klasyków nie zbliżyły się do przekroczenia progu 10 000 głosów.