Okazuje się, że Scarlet Witch rzuciła czar na znacznie więcej osób niż tylko mieszkańców Westville. Pierwszy serial telewizyjny Marvela na Disney +, czyli WandaVision, był najczęściej piraconym programem telewizyjnym 2021 roku. Widać też wyraźnie, że inne produkcje Marvela też były chętnie oglądane "za darmo", bo sporo ich w pierwszej dziesiątce.

Dane pochodzą z serwisu TorrentFreak, który od lat śledzi statystyki udostępniania plików. Warto przypomnieć, że bardzo długo dominował w nich serial Gra o tron, a pozycji lidera pozbawił go wspomniany wyżej Mandalorian.

Poniżej znajdziecie listę najgorętszych seriali wśród piratów oraz miejsca, gdzie można je oglądać legalnie.

Piraci kochają serial WandaVision

1) WandaVision (Disney+)

2) Loki (Disney+)

3) The Witcher (Netflix)

4) The Falcon and the Winter Soldier (Disney+)

5) Hawkeye (Disney+)

6) What If...? (Disney+)

7) Foundation (Apple TV)

8) Rick & Morty (wiele serwisów)

9) Arcane (Netflix)

10) The Wheel of Time (Prime Video)

Jak widać, wszystkie pięć seriali telewizyjnych Marvela wydanych w 2021 r. znalazło się na liście, zajmując pięć z sześciu najlepszych miejsc. Udało się to nawet Hawkeye, co jest niewiarygodnym wynikiem, zważywszy na fakt, że ostatni odcinek wyemitowano nieco ponad tydzień temu, 22 grudnia. Jeśli chodzi o pozostałe lubiane pozycje, to mamy tu dwie adaptacje powieści fantasy (Wiedźmin i Koło czasu), jedną adaptację powieści science fiction (Fundacja) oraz serial Arcane, nawiązujący do niezwykle popularnej gry League of Legends. W notowaniu nie mogło zabraknąć oczywiście kultowej kreskówki ostatnich pięciu lat - Rick & Morty.

Dlaczego akurat WandaVision znalazło się na szczycie listy? Zapewne dlatego, że ten serial miał premierę w styczniu, a zatem był dostępny najdłużej.