Firma Bauhutte to doświadczony twórca sprzętu oraz akcesoriów dla graczy. Tym razem jej inżynierowie pochylili się nad problemem bolących dłoni, pojawiającym się po wielogodzinnych sesjach growych.

Masażer do rąk MSG-01H-BK, który działa na obie ręce, ma 15-warstwową poduszkę powietrzną na każdy palec i płytkę shiatsu na dłoń. Istnieją dwie główne opcje: tryb shiatsu dla całej dłoni oraz tryb skupiający się na rozciąganiu palców.

Czytaj także: Ten uroczy pluszowy robot będzie skubał Twój palec

Dostępnych jest kilka ustawień intensywności, a także opcjonalny podgrzewacz do rąk, który ma poprawić krążenie. W celu wykonania masażu kciuka trzeba przesuwać dłoń na boki. Masażer do rąk wyłącza się automatycznie po 10 minutach. Bauhutte sugeruje korzystanie z urządzenia przed sesjami grania, aby rozgrzać ręce, podczas przerw, a potem w celu ochłodzenia.

Rozwiązanie może wydawać się z pozoru śmieszne, ale wielu zawodników e-sportowych używa podgrzewaczy do rąk między rundami, aby pozbyć się wilgoci, utrzymywać ciepło w palcach i poprawiać krążenie. Niektóre organizacje e-sportowe zatrudniają masażystę, aby utrzymać graczy w jak najlepszej formie.

Inne firmy stworzyły masażery do rąk, chociaż ma sens, że Bauhutte sprzedaje swoją wersję graczom. W zeszłym roku zwrócił uwagę na swoje łóżko do gier, a firma sprzedaje szeroką gamę mebli i akcesoriów z myślą o graczach, takich jak przenośny masażer do stóp.

Czytaj także: Zestaw Lego Sonic the Hedgehog - nostalgiczna wycieczka dla fanów Segi

Masażer do dłoni to kolejne urządzenie od Bauhutte, mające na celu troskę o dobre samopoczucie graczy. Jest wśród nich przenośny masażer do stóp, a nawet specalnie skonstruowane łóżko. Firma sprzedaje również szeroką gamę mebli i akcesoriów powstałych z myślą o graczach.

Masażer do rąk Bauhutte jest na razie dostępny tylko w Japonii i kosztuje około 150 dolarów. Jednak firma ma stronę w języku angielskim, więc może oferować urządzenie również innych regionach świata.