Samsung Gaming Hub to nie tylko gra w chmurze. Konsole do gier wideo podłączone przez HDMI również będą częścią tego ekosystemu. Oznacza to, że można będzie grać w tytuły z chmury oraz gry konsolowe za pomocą tego samego kontrolera. Sztuczna inteligencja została zaprzęgnięta do selekcjonowania gier i wyświetlania na głównym ekranie propozycji dostosowanych do preferencji użytkownika. Nie wiadomo jak dokładnie ma to działać, ale można sądzić, że podobnie do istniejących już systemów sugerujących treści, znajdujących się we współczesnych telewizorach.

Czytaj także: Zestaw Lego Sonic the Hedgehog - nostalgiczna wycieczka dla fanów Segi

Ciekawą sprawą jest powrót do tematu gier w chmurze, który producenci telewizorów porzucili na kilka lat. Mimo że LG i Samsung rywalizowały o prawa do strumieniowego przesyłania gier z Gaikai i OnLive w 2012 roku, a niektóre telewizory Samsung oferowały PlayStation Now firmy Sony w latach 2015-2017, to dopiero w tym roku, obie firmy wróciły z propozycją usług w oparciu o GeForce Now Nvidii oraz Google Stadia.

Początkowo nie było jasne, czy telewizory Samsunga będą oferować strumieniowanie gier z GeForce Now i Google Stadia w 4K, ale obaj dostawcy usług deklarują, że tak będzie.

Czytaj także: Sega prezentuje najszybszy komputer świata... osiąga prędkość 100 km/h

Jest też pewna szansa, że Samsung gaming Hub zawita z czasem także na starsze modele telewizorów Samsunga. Firma deklaruje, że podejmie ten temat wkrótce, gdyż chce objąć zasięgiem tej usługi jak najszerszą grupę swoich użytkowników. Oczywiście w pierwszej kolejności ma ona działać na premierowych urządzeniach z bieżącego roku.

Interesujące jest, że z grona obsługiwanych usług wykluczono xCloud, czyli chmurę Microsoftu. Przecież obie firmy wyraźnie współpracowały w tej dziedzinie od lutego 2020 roku, czego wynikiem jest dostępność xCloud na inteligentnej lodówce i niektórych telefonach Samsung z Androidem, ale aplikacja Xbox dla telewizorów, o której w listopadzie 2020 roku wspominał Phil Spencer, jeszcze się nie pojawiła.

Czytaj także: Urządzenie do masowania obolałych dłoni graczy

Podobnie jest w przypadku aplikacji Steam Link, która jest od jakiegoś czasu oferowana przez Telewizory Samsung Smart, ale nie będzie częścią Gaming Hub.