Być może jednak tym razem będzie nam łatwiej, a przynajmniej jeśli zdecydujemy się nabyć inteligentną matę łazienkową, która została uhonorowana wyróżnieniem CES 2022 Innovation Awards Honoree. Co takiego potrafi BBalance Smart Bath Mat poza osuszaniem stóp po wyjściu z kąpieli, zapewnieniem nam ciepła i ochroną podłogi przed zachlapaniem, bo to potrafi każdy dywanik? 

Oferuje na przykład funkcję wagi, która mierzy masę naszego ciała za każdym razem, kiedy na niej staniemy, co może być niezłą motywacją do trzymania się postanowień noworocznych i zdrowszego trybu życia. Co więcej, za sprawą specjalnych czujników jest w stanie ocenić naszą postawę i równowagę, a towarzysząca jej aplikacji dostarcza wskazówek i filmów, z których można dowiedzieć się, w jaki sposób je poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Za działanie całości odpowiada sztuczna inteligencja, która jest w stanie ustalić, kto aktualnie wchodzi na matę i zapisać pomiary przy profilu konkretnej osoby, dzięki czemu z dobrodziejstwa BBalance Smart Bath Mat może korzystać cała rodzina. Co więcej, urządzenie działa na jednym ładowaniu aż przez 8 miesięcy, a do tego jego zewnętrzną warstwę - dostępną w wielu kolorach - można prać w pralce. 

Jest tylko jeden problem… mata trafi do sprzedaży dopiero wiosną, więc musimy uzbroić się w nieco cierpliwości. Na pocieszenie dostajemy jednak informacje na temat innego ciekawego gadżetu producenta, który za jakiś czas może trafić do naszych łazienek. A chodzi o wyjątkowe inteligentne lustro łazienkowe, które będzie wykrywać i obserwować znamiona na ciele i twarzy użytkownika, a także informować go, jeśli te zaczną się zmieniać lub wyglądać niepokojąco, co zawsze powinno skłaniać do wizyty u dermatologa.