… wymagają baterii, a jak to często w ich przypadku bywa, lubią się rozładować w najmniej spodziewanym momencie. Wyprawa do sklepu po baterie, kiedy jesteśmy chorzy, to ostatnie o czym marzymy, nie wspominając już o tym, że możemy zarazić spotkane w sklepie osoby. I tu do akcji wkracza nowy pomysł Baracoda Daily Healthtech, a mianowicie niewymagający ładowania termometr elektroniczny, który doczekał się właśnie wyróżnienia za innowacyjność na targach CES 2022.

Jak to możliwe? BCool, bo o nim właśnie mowa, zamiast baterii wykorzystuje wbudowany superkondensator. Potrząśnięcie termometrem kilka razy generuje zaś wystarczająco energii, by wykonać jeden pomiar temperatury. Ten odbywa się bezinwazyjnie i nie wymaga nawet dotykania ciała - wystarczy potrząsnąć termometrem, wcisnąć przycisk i przystawić termometr do czoła.

Pomiar natychmiast ukazuje się na wyświetlaczu, a dane są wysyłane bezprzewodowo do towarzyszącej BCool aplikacji na urządzenia mobilne (Android i iOS), dzięki czemu dokładnie wiemy, kiedy i jaką temperaturę ciała mieliśmy. Co ważne, oprogramowanie umożliwia przechowywanie pomiarów temperatury całej rodziny, a co więcej wprowadzenie informacji o objawach czy podanych lekach, które w razie potrzeby możemy łatwo wysłać lekarzowi.

Termometr jest wodoodporny, nie zawiera rtęci, a jego obudowa wykonana jest z plastiku z recyklingu, co w połączeniu z brakiem baterii sprawia, że możemy nazwać go "eko". Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży w czwartym kwartale tego roku w cenie nie wyższej niż 79 USD (sporo, ale z założenia ma być to urządzenie na długie lata, a nawet całe życie), a skoro otrzymało właśnie wyróżnienie Innovation Awards Honoree na CES 2022, to naprawdę warto zwrócić na nie uwagę.