Tym samym wyprzedziła Apple, które wciąż nie wyszło poza zapowiedzi, podczas gdy Sony zaprezentowało działający prototyp naszpikowany własnymi technologiami.

 

Sony opublikowało kilka filmów demonstracyjnych na YouTube, na których przedstawiono oba prototypowe pojazdy elektryczne Vision-S. Niektóre, jak na przykład dwuminutowy film koncepcyjny powyżej, pokazują idealny styl życia, którego te samochody mogą być częścią. Inne prezentują projekt interfejsu użytkownika lub przedstawiają test zdalnej jazdy za pośrednictwem połączenia 5G łączącego Tokio i Niemcy w czasie rzeczywistym.

Czytaj także: Nvidia GeForce Now i Google Stadia w nowych telewizorach Samsunga

Na tym etapie trudno powiedzieć, czy to wszystko prowadzi do sytuacji, w której pewnego dnia będziemy mogli wsiąść do samochodu z logiem Sony, ale firma ta najwyraźniej ma wizję autonomicznej, elektrycznej przyszłości, do której dąży.

Czytaj także: Urządzenie do masowania obolałych dłoni graczy

Możliwy jest też scenariusz, w którym Sony dołączy do branży samochodów elektrycznych nie jako producent kompletnych aut, ale jako doradca technologiczny lub firma dostarczająca określone rozwiązania. W tej chwili w Sony z pewnością trwają skomplikowane analizy rynku oraz możliwości samej firmy i dopiero to ukształtuje ostateczny model Sony Mobility.